Street hockey cup má za sebou souboje ve skupinách. Kdo bude hrát o prvenství?

29.06.2018 | Tomáš Majer

V posledních třech měsících školního roku se opět Street Hockey Cup povídal po Plzeňském kraji. Pět hokejbalových turnajů, celá řada družstev a mnoho pohledných akcí. Tak lze charakterizovat boje v základních skupinách. Ty měly tentokrát větší důležitost, jelikož turnaj prošel poměrně výraznou změnou.

 
 
 

Ta je následující. Ubylo turnajů a vymizela i semifinálová kola. Jeden kvalifikační turnaj ve skupině tak měl velkou důležitost. Klíč byl jasný. První dvě družstva měla zajištěný postup do finále, které se odehraje v tradičním termínu. Na podzim v hokejbalové hale v Plzni.

Pro zbytek, méně úspěšných, družstev bude připraveno finále B-pool.

Skupina A

Pět družstev se 20. dubna potkalo v Domažlicích. Po dlouhé době jsme na turnaji neměli zástupce domácího týmu. Letos nenastoupili ani Krakeni, ani Nová Škola. Tabulka byla v závěru rozdělena na dvě části. První pozice obsadili Staňkovští Draci a Skipys Kdyně, kteří se rozešli nerozhodně, výsledkem 3:3. Poběžovice, Blížejov a Mrákov se seřadili s jednou výhrou pod nimi a o konečném umístění rozhodovala až minitabulka.

Výsledky turnaje

Skupina B

Tachovská skupina změřila síly až na konci května. Na zimním stadionu v Tachově se střetlo rovněž pět družstev. Domácí Tachov / Hornická, držitelé loňského stříbra prošli obměnou kádru a skončili na předposledním místě, před mladíky z Bělé nad Radbuzou. Bronz putoval do Mariánských Lázní. Vstupenky do finále mají Planá a suverénní Pumy Stříbro. Vítěz skupiny B zvítězil s ohromujícím skóre 24:4.

Výsledky turnaje

Skupina C

Plzeňské školy se sešly na krásném hokejbalovém plácku v areálu 20. ZŠ Plzeň. V Brojově ulici na umělém povrchu a mezi mantinely soupeřily čtyři týmy. Bez ztráty bodu prošla skupinou 1. ZŠ Plzeň. Svého nejbližšího pronásledovatele ze „Čtyřky“ v gólově bohatém finále přehrála o jedinou branku. V druhé polovině skončila Plzeňská desítka a bez bodu domácí 20. ZŠ.

Výsledky turnaje

Skupina D

Čtyři týmy z Rokycanska uzavřeli celý jarní program Street Hockey Cupu. Turnaj proběhl v areálu ZŠ Masarykova v Rokycanech. Za slunného počasí se nejvíce dařilo obhájcům prvenství, a to Hagridům Zbiroh, kteří ve skupině nenašli přemožitele. To pořadí za nimi nabídlo slušnou zápletku. O tom, kdo půjde do finále, rozhodovala až minitabulka a štěstí se usmálo na domácí Rokycany. Masaryčka si pak k přepravení všech na Zbiroh vyšlápla! Třetí skončilo Mýto, na posledním místě Radnice.

Výsledky turnaje

Skupina E

Družstva z Plzeňska se sešla v hokejbalové hale na Košutce, která je většině týmů již dobře známá. Turnaj se odehrál na konci dubna a viděli jsme jeden streethockeycupový comeback, a to když se do hry vrátil tým ze Zruče. Mladíci tohoto celku se ukázali v nejlepším světle, když prošli skupinou bez ztráty bodu a ve finále přehráli Merklín výsledkem 8:6. Pohár za třetí místo odjel do Chotěšova, čtvrtá příčka patřila Dolní Bělé.

Výsledky turnaje

 
 

26.4. | Úprava ročníku 2018
V dubnu odstartoval turnaji ve skupinách ročník 2018. Ten má v sobě jednu podstatnou inovaci, a to zrušení semifinálových turnajů.

 

18.10. | Finálový All-stars team
Tříčlenný All-stars team finálového turnaje má tuto podobu: Štěpán Suk, Vít Štrédl (oba Hagridi Zbiroh), Matěj Zeman (Tachov - Hornická).

 

25.8. | Druhé SF 14. září!
V semifinále B se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Staňkovští Draci, Sbíječi Mrákov, ZŠ Planá, Hagridi Zbiroh, Plzeňská Desítka, Radnice a 1. ZŠ Plzeň. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

25.8. | První SF 12. září!
V semifinále A se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Nová škola Domažlice, Tachov - Hornická, Panteři Přeštice, 20. ZŠ Plzeň, Vlci Mýto, Vinickej Sběr Plzeň, Pumy Stříbro. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

11.5. | Termíny druhých turnajů
Známe termíny druhých turnajů u tří skupin: Skupina A - 25.5. (Mrákov) Skupina B - 19.5. (Stříbro) Skupina D - 7.6. (Zbiroh)

 

10.5. | Dohrávka 1. kola
Skupina E odehraje první turnaj v pondělí 15.5. v Plzni

 

24.4. | SHC putuje po regionu
Nejen nové týmy, ale i nová místa konání turnajů čeká Street Hockey Cup. Úvodní turnaj skupiny B se odehrál v Plané, domažlická skupina se chystá do Mrákova a rokycanská po delší pauze také do Zbirohu.

 

4.4. | Nováčci na SHC 2017
Další dva nové týmy se představí na letošním ročníku SHC. Tachovskou skupinu doplní Planá a Mariánské Lázně.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Copyright © 2024 eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Facebook | Nastavení cookies