Vítězství pro nás bylo překvapení, přiznává nejužitečnější hráč vítězů Štěpán Suk

30.10.2017 | Tomáš Majer

Vládli Street Hockey Cupu 2017 se staly Hagridi Zbiroh. Mužstvo, které drželo příkladně při sobě, mělo výraznou individualitu v osobě Štěpána Suka. Skromný mladík si z finálového turnaje odnesl po zásluze nejen cenu za nejužitečnějšího hráče svého týmu, ale objevil se také v tříčlenném All-Stars teamu. V našem rozhovoru se vrací k vítěznému tažení Hagridů ze Zbiroha.

 
 
 

Štěpáne, gratulace k vítězství v turnaji Street Hockey Cup 2017! Měli jste při vstupu do turnaje v uplynulém školním roce či na začátku finálového turnaje nejvyšší ambice nebo to pro vás bylo spíše překvapení?
Určitě to pro nás bylo překvapení. Už postup do semifinále byl pro nás úspěch a to, že jsme vyhráli bylo neuvěřitelné. Ohromná radost.

Úvod turnaje vás ale nezastihl v úplně optimální formě. Čím to, že se vám tolik nedařilo?
Na začátku jsme nebyli ještě moc sehraní, dělali jsme chyby v obraně i v útoku. Postupem času se vše ale zlepšilo.

V čem jsi naopak viděl největší sílu vašeho týmu?
V dobré partě. Turnaj nás navíc bavil. Čím více se nám dařilo, žím víc jsme si začínali věřit. Na první místo jsme ale určitě nemysleli

Pojďme k semifinálovému a finálovému zápasu. Obraz hry napovídal tomu, že semifinále pro vás bylo téměř náročnější. Jaký byl tvůj pohled na tyto duely?
Semifinále bylo opravdu asi nejtěžší. Měli jsme výborného soupeře (20. ZŠ Plzeň - poznámka redaktora). Finále už tak těžké nebylo.

Jak se projevoval váš vedoucí / trenér / učitel Tomáš Drábek? Působil na tebe jako hecíř nebo byl spíše uklidňujícím prvkem za mantinelem?
Pan učitel Drábek - trenér - nás spíše uklidňoval, když se něco nepovedlo. Zároveň uměl podpořit a zlepšit náladu.

Na konci turnaje jsi získal nejen ocenění pro nejužitečnějšího hráče svého týmu, ale také plaketu pro člena tříčlenného All-stars teamu. Ceníš si této osobní trofeje? Byl jsi spokojený s vlastními výkony?
Cením si toho moc! Sport mě baví a jsem rád, že jsem mohl k vítězství našeho týmu přispět.

Prakticky všichni soupeři byli nešťastní z tvého fyzického fondu a umu s holí. Hraješ aktivně nějaký sport?
Hraji lední hokej. Jsem ale brankář, a tak si občas rád při florbalu nebo hokejbalu zahraji v poli a zastřílím na bránu. Je to příjemná změna (smích).

Závěrečná otázka. Uvidíme Hagridy Zbiroh a Štěpána Suka v příštím ročníku Street Hockey Cupu?
Tak určitě, jaká bude příští sestava, to se uvidí.

 
 

26.4. | Úprava ročníku 2018
V dubnu odstartoval turnaji ve skupinách ročník 2018. Ten má v sobě jednu podstatnou inovaci, a to zrušení semifinálových turnajů.

 

18.10. | Finálový All-stars team
Tříčlenný All-stars team finálového turnaje má tuto podobu: Štěpán Suk, Vít Štrédl (oba Hagridi Zbiroh), Matěj Zeman (Tachov - Hornická).

 

25.8. | Druhé SF 14. září!
V semifinále B se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Staňkovští Draci, Sbíječi Mrákov, ZŠ Planá, Hagridi Zbiroh, Plzeňská Desítka, Radnice a 1. ZŠ Plzeň. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

25.8. | První SF 12. září!
V semifinále A se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Nová škola Domažlice, Tachov - Hornická, Panteři Přeštice, 20. ZŠ Plzeň, Vlci Mýto, Vinickej Sběr Plzeň, Pumy Stříbro. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

11.5. | Termíny druhých turnajů
Známe termíny druhých turnajů u tří skupin: Skupina A - 25.5. (Mrákov) Skupina B - 19.5. (Stříbro) Skupina D - 7.6. (Zbiroh)

 

10.5. | Dohrávka 1. kola
Skupina E odehraje první turnaj v pondělí 15.5. v Plzni

 

24.4. | SHC putuje po regionu
Nejen nové týmy, ale i nová místa konání turnajů čeká Street Hockey Cup. Úvodní turnaj skupiny B se odehrál v Plané, domažlická skupina se chystá do Mrákova a rokycanská po delší pauze také do Zbirohu.

 

4.4. | Nováčci na SHC 2017
Další dva nové týmy se představí na letošním ročníku SHC. Tachovskou skupinu doplní Planá a Mariánské Lázně.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Copyright © 2024 eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Facebook | Nastavení cookies