Známe krále sedmého ročníku! Jsou jimi Hagridi ze Zbiroha

16.10.2017 | Tomáš Majer

Streethockeycupový ročník 2017 je minulostí. Ve středu 11. října se v plzeňské hokejbalové hale odehrálo velkolepé finále turnaje pro žáky základních škol. Mezi početnou skupinou 25 týmů si v osmičlenném finále počínali Hagridi Zbiroh. Turnaj má tak historicky pátého šampiona.

 
 
 

Skupiny ovládly týmy Přešic a plzeňské 20. ZŠ

Osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin po čtyřech. Skupinu A tvořila družstva Plzeňská Desítka, Vinickej Sběr, Tachov Hornická, Panteři Přeštice. V "Béčku" se zas střetly celky Hagridi Zbiroh, Pumy Stříbro, 20. ZŠ Plzeň, Sbíječi Mrákov.

Skupinu A vcelku ovládli Panteři Přeštice. Přeštičtí hoši si prvenství zajistili vítězstvím v přímém souboji s Tachovem. Do čtvrtfinále zamířil Tachov a Plzeňská Desítka. Poslední místo zbylo na Vinickej Sběr. Ve skupině B měli nejlepší výsledky vybraní hokejbalisté-školáci 20. ZŠ Plzeň. Klíčovou se ukázala výhra s týmem Zbiroha v poměru 3:2. Právě Hagridi obsadili druhé místo, za nimi skončilo Stříbro a poslední Mrákov.

Dramatické zápasy v play-off i odplaty

Souběžně hrané čtvrtfinále. V jednom si Zbiroh poměrně jasně poradil s Plzeňskou Desítkou vítězstvím 10:5 v tom druhém se Stříbro postavilo Tachovu. Tachov byl favoritem, ovšem Stříbro kousalo a v dramatickém závěru sahalo po vyrovnání. Tachov ale s vypětím všech sil uhájil výsledek 3:2.

Utkání o sedmé a páté místo přinesla kvalitní hokejbal. V obou případech byl výsledný rozdíl nejnižší možný. V prvním zápase porazil Vinickej Sběr finálového nováčka z Mrákova poměrem 4:3. Páté místo zas ukořistila Plzeňská Desítka. Ta přehrála Pumy Stříbro 4:3.

Průběh turnaje pak v semifinále nabídl reprízu zápasů ve skupině. Hagridi Zbiroh podruhé čelili 20. ZŠ Plzeň, stejně tak Tachov - Hornická Panterům z Přeštic. A viděli jsme dvě podařené odvety. Hagridi Zbiroh potvrdili vzrůstající formu a na Plzeňany po prohře 1:3 zbyl "pouze" souboj o bronz. Ten čekal také přeštické Pantery. Jejich duel proti Tachovu musely rozhodnout až penalty. V nervydrásajícím rozstřelu byl nakonec úspěšnejší Tachov (3:2ss).

Zápasy o medaile - vrchol turnaje!

O třetí místo si to nakonec rozdala družstva 20. ZŠ a Přeštic. Tedy vítězové základních skupin. Přeštičtí měli od začátku více ze hry a dokráčeli si pro vítězství 8:2, které znamenalo bronzové medaile. Dvacítka se i přes sympatické musela spokojit se čtvrtým místem.

Velkolepé finále svedlo dohromady Hagridy ze Zbiroha a Tachov - Hornickou. První půle vyšla mnohem lépe klukům ze Zbiroha. Ti vedli po první šestiminutovce už 4:1 a působili značně sebevědomím dojmem. Tachovští ale závěrečný duel zdramatizovali a dotáhli se na rozdíl jediného gólu. Hagridi ovšem šťastnou trefou vzápětí opět vedli o dvě branky a v závěru si pojistili výhru. Konečné skóre finálového duelu bylo 7:3 a po závěrečném hvizdu propukla na straně Zbiroha nefalšovaná radost. Tradiční účastník z Tachova se dočkal prvního medailového úspěchu v podobě stříbra.

Poděkování

Streeet Hockey Cup 2017 je za námi. Sláva vítězům, čest poraženým. Nám nezbývá než poděkovat všem zúčastněným týmům. Oceňujeme všechny učitele, kteří své hráče vedli v duchu fair-play po celou dobu turnaje, bez ohledu na výsledek! Poděkování patří také všem osobám, které nám pomáhaly s organizací a zajištěním hřišť. Letos jsme zavítali do Stříbra, Plané, Domažlic, Rokycan Zbiroha nebo Mrákova. Jsme moc rádi, že se nám povedlo streethockeycupovou mapu opět zaplnit novými místy. Nyní si dáme zimní pauzu, nicméně na jaře se na Vás těšíme. Na viděnou!

KONEČNÉ POŘADÍ

1. HAGRIDI ZBIROH
2. TACHOV - HORNICKÁ
3. PANTEŘI PŘEŠTICE
4. 20. ZŠ PLZEŇ
5. PLEŇSKÁ DESÍTKA
6. PUMY STŘÍBRO
7. VINICKEJ SBĚR
8. SBÍJEČI MRÁKOV

Kompletní výsledky

 
 

26.4. | Úprava ročníku 2018
V dubnu odstartoval turnaji ve skupinách ročník 2018. Ten má v sobě jednu podstatnou inovaci, a to zrušení semifinálových turnajů.

 

18.10. | Finálový All-stars team
Tříčlenný All-stars team finálového turnaje má tuto podobu: Štěpán Suk, Vít Štrédl (oba Hagridi Zbiroh), Matěj Zeman (Tachov - Hornická).

 

25.8. | Druhé SF 14. září!
V semifinále B se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Staňkovští Draci, Sbíječi Mrákov, ZŠ Planá, Hagridi Zbiroh, Plzeňská Desítka, Radnice a 1. ZŠ Plzeň. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

25.8. | První SF 12. září!
V semifinále A se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Nová škola Domažlice, Tachov - Hornická, Panteři Přeštice, 20. ZŠ Plzeň, Vlci Mýto, Vinickej Sběr Plzeň, Pumy Stříbro. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

11.5. | Termíny druhých turnajů
Známe termíny druhých turnajů u tří skupin: Skupina A - 25.5. (Mrákov) Skupina B - 19.5. (Stříbro) Skupina D - 7.6. (Zbiroh)

 

10.5. | Dohrávka 1. kola
Skupina E odehraje první turnaj v pondělí 15.5. v Plzni

 

24.4. | SHC putuje po regionu
Nejen nové týmy, ale i nová místa konání turnajů čeká Street Hockey Cup. Úvodní turnaj skupiny B se odehrál v Plané, domažlická skupina se chystá do Mrákova a rokycanská po delší pauze také do Zbirohu.

 

4.4. | Nováčci na SHC 2017
Další dva nové týmy se představí na letošním ročníku SHC. Tachovskou skupinu doplní Planá a Mariánské Lázně.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Copyright © 2024 eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Facebook | Nastavení cookies