Pátý ročník Street Hockey Cupu patřil Krakenům z Domažlic

25.10.2015 | Tomáš Majer

Street Hockey Cup 2015 je za námi! Série turnajů, která odstartovala 20. dubna ve Staňkově zná svého vítěze. V konkurenci 24 týmů se nejvíce dařilo hráčům z Domažlic, kteří pod vedením Tomáše Kubala ovládli také ročník 2013. Také další medaile putují na Chodsko. Stříbro získal Staňkov, bronz bere Kdyně.

 
 
 

Finále se jako každým rokem odehrálo v hokejbalové hale na Košutce v Plzni. 22. října se na její ploše sešlo osm týmů ve dvou skupinách. Skupina A se týkala Koblížků Strašice, Skippies Kdyně, Staňkovských Draků a družstva Tachov – Hornická. Ve skupině B se střetli Krakeni Domažlice, Diktátoři ze Zruče, Pumy Stříbro a Chotěšov Wild.

Jednotlivá družstva se na závěrečný turnaj probojovala přes regionální kvalifikační skupiny a semifinálové klání. Ta se odehrála na přelomu září a října. Taktéž v plzeňské hokejbalové hale.

Základní skupiny finálového turnaje přinesly zajímavou podívanou. Za zmínku stojí počínání Tachova. Hornická se na turnaj dostala jako náhradník za odstoupivší tým Nýřan. A jako favorit s ní rozhodně nikdo nepočítal. Tachovští ale předvedli obdivuhodné výkony. V zápase s Kdyní prohrávali po prvním poločase 2:5 a soupeř byl jasně lepší. Ve druhé sedmiminutovce však Tachov obrátil o 180 stupňů a pěti góly dal výslednému skóre podobu 7:5. V utkání se Strašicemi to s Hornickou také vypadalo bledě, když před koncem poločasu prohrávala už 0:3. Tachovu se ale podařilo zvrátit vývoj zápasu a po dramatickém konci se oba soupeři rozešli remízou 5:5.

Skupinu A nakonec ovládl pozdější finalista ze Staňkova. O umístění na druhém a třetím místě musel rozhodovat vzájemný zápas. Tachov a Kdyně získali schodně po čtyřech bodech. Druhé místo bral, díky již zmíněné výhře, Tachov. Poslední skončili Strašice

Skupinu B jasně ovládli Domažlice, které ve třech zápasech nasbírali skóre 25:11. Krakenům sekundovala Zruč, kterou táhl především produktivní Ondřej Horažďovský. Na třetím místě skončili školáci ze Stříbra. Čtvrtá příčka patřila Chotěšovu, který získal jediný bod za remízu 4:4 se Zručí.

Do čtvrtfinále byly nasazeny týmy podle klíče A1 x B4, B2x A3…Mohli jsme tak vidět derby mezi Stříbrem a Tachovem, které nakonec skončilo vysokou výhrou Tachova 9:3. Chotěšov následně vyzval favorizovaný Staňkov. I přesto, že se Wild dlouho drželi na dostřel, si nakonec Staňkov dokráčel pro vítězství 7:4. Na druhé straně podlehla Zruč Kdyni poměrem 4:6 a Domažlice porazili Strašice 5:2.

Neuspěšných semifinalistů se týkaly souboje o umístěný. Sedmé místo bere tým Chotěšov Wild. Ten, díky lepšímu využívání šancí porazil Strašice 7:2. V zápase o páté místo byly úspěšnější Pumy Stříbro. Diktátoři ze Zruče měli obrovskou smůlu v koncovce a mnohokrát trefili brankovou konstrukci, i díky tomu stříbrní zvítězili 9:4.

Obě semifinále měla až překvapivě jasný průběh. Staňkov porazil Tachov 9:3 a Domažlice Kdyni 10:3.

Předehrávkou VELKÉHO FINÁLE byl zápas o třetí místo. V něm Kdyně oplatila Tachovu porážku ve skupině a po vítězství 8:4 bere bronz. Na Tachovské školáky zbyla po překvapivé jízdě“pouze“ čtvrtá příčka. A teď už pojďme na samotný vrchol turnaje. Poslední bitva a v ní dva soupeři z Chodska. Staňkov a dosud suveréní Domažlice. Napínavé utkání se ze začátku vyvíjelo lépe pro Staňkov. Ten se brzy dostal do vedení 2:0 a po první polovině vedl 4:2. Staňkovští Draci svědomitě plnili pokyny svého „trenéra“ Zdeňka Valečky. Domažlice se však v následujících minutách zvedli a po skvělém výkonu, který podtrhli čtyřmi brankami, zvítězili 4:6. Krakeni tak navázali na vítězství z ročníku 2013 a mohli začít slavit. U obou triumfů byl pedagog Tomáš Kubal.

Následoval závěrečný ceremoniál. Ten jako obvykle řídil svým slovem moderátor akce Stanislav Jurík a poháry předával ředitel turnaje Josef Kadaně. Nechyběly ani ceny pro nejužitečnější hráče jednotlivých týmů. Vítězové si také převzali vítěznou sadu dresů.

Ročník 2015 je za námi. Opanovala jej trojice týmů z Chodska. Domažlice, Staňkov i Kdyně se potkali už v základní kvalifikační skupině a procestovali společně celý turnaj až do finále. Všem týmům děkujeme za účast, předvedenou hru a zachování duchu fair-play na všech turnajích. Těšíme se společně s vámi na další, tentokrát už šestý, ročník turnaje Street Hockey Cup. Sláva vítězům, čest poraženým!

KONEČNÉ POŘADÍ FINÁLOVÉHO TURNAJE

1. Krakeni Domažlice
2. Staňkovští Draci
3. Skippies Kdyně
4. Tachov Hornická
5. Pumy Stříbro
6. Diktátoři ze Zruče
7. Chotěšov Wild
8. Koblížci Strašice

NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČI JEDNOTLIVÝCH TÝMŮ

Domažlice – Tomáš Souček.
Staňkov – Matěj Bozděch.
Kdyně – Patrik Gondek.
Tachov – Erik Čóka.
Stříbro – Matyáš Krejčí.
Zruč – Ondřej Horažďovský.
Chotěšov – Václav Patera.
Strašice – Jan Planeta.

 
 

26.4. | Úprava ročníku 2018
V dubnu odstartoval turnaji ve skupinách ročník 2018. Ten má v sobě jednu podstatnou inovaci, a to zrušení semifinálových turnajů.

 

18.10. | Finálový All-stars team
Tříčlenný All-stars team finálového turnaje má tuto podobu: Štěpán Suk, Vít Štrédl (oba Hagridi Zbiroh), Matěj Zeman (Tachov - Hornická).

 

25.8. | Druhé SF 14. září!
V semifinále B se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Staňkovští Draci, Sbíječi Mrákov, ZŠ Planá, Hagridi Zbiroh, Plzeňská Desítka, Radnice a 1. ZŠ Plzeň. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

25.8. | První SF 12. září!
V semifinále A se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Nová škola Domažlice, Tachov - Hornická, Panteři Přeštice, 20. ZŠ Plzeň, Vlci Mýto, Vinickej Sběr Plzeň, Pumy Stříbro. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

11.5. | Termíny druhých turnajů
Známe termíny druhých turnajů u tří skupin: Skupina A - 25.5. (Mrákov) Skupina B - 19.5. (Stříbro) Skupina D - 7.6. (Zbiroh)

 

10.5. | Dohrávka 1. kola
Skupina E odehraje první turnaj v pondělí 15.5. v Plzni

 

24.4. | SHC putuje po regionu
Nejen nové týmy, ale i nová místa konání turnajů čeká Street Hockey Cup. Úvodní turnaj skupiny B se odehrál v Plané, domažlická skupina se chystá do Mrákova a rokycanská po delší pauze také do Zbirohu.

 

4.4. | Nováčci na SHC 2017
Další dva nové týmy se představí na letošním ročníku SHC. Tachovskou skupinu doplní Planá a Mariánské Lázně.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Copyright © 2024 eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Facebook | Nastavení cookies