Rytíři Bělá nad Radbuzou ovládli ročník 2014!

27.10.2014 | Redakce

Street hockey cup napsal svůj čtvrtý ročník. Po dlouhých bojích se přes kvalifikační a semifinálovou skupinu dostalo do finálového turnaje 10 družstev. V prostorách hokejbalové haly na Košutce nakonec zvítězili Rytíři z Bělé nad Radbuzu, kteří kromě hokejbalistů přivezli i početnou skupinu fanoušků.

 
 
 

Týmy přijížděly do srdce sídliště Lochotín mezi osmou a devátou hodinou ranní. Po úvodním přivítání moderátorem Stanislavem Juríkem a ředitelem projektu Josefem Kadaněm se již mohlo začít hrát. Desítka zúčastněných byla rozdělena do dvou skupin po pěti a každá skupina měla své vlastní hřiště. Na hřišti A se potkali Staňkovští Draci, The Shields Plzeň, Bramboráci Žihle, Rokycany Masaryčka a zatím suverénní Diktátoři ze Zruče, kteří do finálového turnaje nepoznali hořkost porážky.

Ve skupině B se střetli Rytíři Bělá nad Radbuzou, Tachov Hornická, Koblížci Strašice, Monkeys Kralovice a vítězové premiérového ročníku – Panteři Přeštic.

Boje v základní skupině nabídli zajímavý průběh. Například pozdější vítězové z Bělé prohráli vysokým výsledkem s Pantery z Přeštic. Právě Rytíři se zlepšovali zápas od zápasu – ale nepředbíhejme!

Zápasy v základních skupinách se nakonec vyvrbili takto. Bez šancí na triumf zůstali týmy Tachov Hornická a The Shields Plzeň. Ti si to mezi sebou rozdali o 9. místo a po závěrečných penaltách zvítězili The Shields.

Zbylá osmička spolu sehrála čtvrtfinálové zápasy. Hrálo se podle pořádí v základní skupině. Klíč byl následující: A1 x B4, B1 x A4, A2 x B3, B2 x A3. Největším překvapením turnaje byl postup Strašic do semifinále přes silnou Zruč. Koblížci se vzepřeli role outsidera a i přes věkový a výškový deficit poslali Diktátory do boje o 5. místo, kde se střetli s Masaryčkou Rokycany. Týmům ze skupiny A se obecně moc nedařilo. Jelikož zaplnili „pouze“ 5. – 9. místo.

Pátí skončili hráči Rokycan, kteří po penaltách porazili rozhozenou Zruč. Právě penalty se ale stali Masaryčce osudné ve čtvrtfinálovém utkání. Když prohrála s Rytíři z Bělé – rozhodnutí padlo až v 10. Sérii! Sedmé místo putuje do Žihle, která si poradila se Staňkovem.

Veškerá pozornost se poté snesla na semifinálové bitvy. První bitvu obstarali Přeštice s unavenými Strašicemi. A Panteři potvrdili papírové předpoklady a ze zápasu ocházeli s pocitem vítězství. Druhou dvojici tvořili hráči Bělé nad Radbuzou a Kralovic. Rytíři potvrdili vzrůstající formu a odměnou jim byl postup do finále. Monkeys Kralovice se museli spokojit pouze se zápasem o 3. místo.

Boj o bronzové medaile měl velice zajímavý průběh! Potkali se Strašice a Kralovice. Vzájemný souboj ve skupině skončil výhrou Kralovic 9:3. Tentokrát bylo vše jinak a o držitelích bronzových medailí musely za stavu 4:4 znovu rozhodnout penalty. V těch nakonec zvítězili Monkeys Kralovice.

A teď už VELKÉ FINÁLE! Panteři Přeštice vs. Rytíři Bělá nad Radbuzou. Úvodní buly a Přeštice se z první akce po přibližně deseti sekundách ujímají vedení! Bělá nepřestává bojovat a odměnou jí jsou dva góly v rychlém sledu. Panteři jsou jako opaření a Bělá málem přidává třetí branku, ta ovšem padla pouhý okamžik po zaznění sirény, která oznamovala konec 1. půle. I ve druhé sedmiminutovce byla Bělá lepší a zvyšuje na 4:1. Přeštice se přes veškerou snahu už branky nedočkali. Po zaznění sirény létaly vzduchem hokejky, rukavice, všechno co bylo při ruce. Rytíři se dočkali zasloužené oslavy!

Následoval závěrečný ceremoniál. Předání cen nejlepším hráčům, předání pohárů a ceny vítězům z Bělé nad Radbuzou. Cenou letos byli vstupenky na utkání české hokejové reprezentace proti Švédsku, které se odehraje 18.12 v Praze v O2 Aréně.

Sláva vítězům, čest poraženým! Všem zúčastněným děkujeme za účast a těšíme se s vámi na viděnou v příštím ročníku!

 
 

26.4. | Úprava ročníku 2018
V dubnu odstartoval turnaji ve skupinách ročník 2018. Ten má v sobě jednu podstatnou inovaci, a to zrušení semifinálových turnajů.

 

18.10. | Finálový All-stars team
Tříčlenný All-stars team finálového turnaje má tuto podobu: Štěpán Suk, Vít Štrédl (oba Hagridi Zbiroh), Matěj Zeman (Tachov - Hornická).

 

25.8. | Druhé SF 14. září!
V semifinále B se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Staňkovští Draci, Sbíječi Mrákov, ZŠ Planá, Hagridi Zbiroh, Plzeňská Desítka, Radnice a 1. ZŠ Plzeň. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

25.8. | První SF 12. září!
V semifinále A se střetnou dle dosažených výsledků ve skupinách týmy: Nová škola Domažlice, Tachov - Hornická, Panteři Přeštice, 20. ZŠ Plzeň, Vlci Mýto, Vinickej Sběr Plzeň, Pumy Stříbro. Turnaj proběhne v Plzni v hokejbalové hale.

 

11.5. | Termíny druhých turnajů
Známe termíny druhých turnajů u tří skupin: Skupina A - 25.5. (Mrákov) Skupina B - 19.5. (Stříbro) Skupina D - 7.6. (Zbiroh)

 

10.5. | Dohrávka 1. kola
Skupina E odehraje první turnaj v pondělí 15.5. v Plzni

 

24.4. | SHC putuje po regionu
Nejen nové týmy, ale i nová místa konání turnajů čeká Street Hockey Cup. Úvodní turnaj skupiny B se odehrál v Plané, domažlická skupina se chystá do Mrákova a rokycanská po delší pauze také do Zbirohu.

 

4.4. | Nováčci na SHC 2017
Další dva nové týmy se představí na letošním ročníku SHC. Tachovskou skupinu doplní Planá a Mariánské Lázně.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Copyright © 2024 eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Facebook | Nastavení cookies